Memoárová svědectví o bratrech Čapcích

Práce je analýzou a syntézou vzpomínek všech nejbližších členů rodiny na život a osobnost bratří Čapků. Soustředí se konkrétně na vzpomínky Heleny Čapkové, Jarmily Čapkové, Heleny Koželuhové, Olgy Scheinpflugové a Karla Scheinpfluga. I přes svou subjektivitu mají svědectví rodinných příslušníků svou...

Full description

Main Author: Petrášová, Martina
Corporate Author: Masarykova univerzita. Ústav české literatury a knihovnictví
Other Authors: Poláček, Jiří, 1951-
Format: Books Dissertation / Theses
Language: Czech
Published: 2005
Subjects:
Online Access: http://is.muni.cz/th/86472/ff_b/
Tags: Add Tag
No Tags, Be the first to tag this record!
Item Description: Vedoucí práce: Jiří Poláček
Physical Description: 30 l.
Summary: Práce je analýzou a syntézou vzpomínek všech nejbližších členů rodiny na život a osobnost bratří Čapků. Soustředí se konkrétně na vzpomínky Heleny Čapkové, Jarmily Čapkové, Heleny Koželuhové, Olgy Scheinpflugové a Karla Scheinpfluga. I přes svou subjektivitu mají svědectví rodinných příslušníků svou specifickou hodnotu. Zaměřila jsem se také na to, jak se vzájemně prolínaly životy obou bratří a co je spojovalo dohromady.
The thesis analyses and syntesises memories of the closest members of Čapeks family about life and personalities of Čapek brothers. It concentrates concretely on memories of Helena Čapková, Jarmila Čapková, Helena Koželuhová, Olga Scheinpflugová and Karel Scheinpflug. Although it is very subjective, testimonies of family members have their specific value. I focused also on mutual penetrating lifes of this two brothers and what connected them together.
Saved in: