Svatební tradice a rituály v 16. až 18. století v Českých zemích a Anglii - srovnávací studie

Uzavření manželství představuje ve většině kultur významnou událost v životě člověka i společnosti. V souvislosti s tímto významným životním předělem vznikla v průběhu historie celá řada rituálů a tradic, které se geograficky i časově mnohdy významně liší. Tato práce se zaměřuje na popis a srovnání...

Full description

Main Author: Skalická, Eva
Corporate Author: Masarykova univerzita. Ústav antropologie
Other Authors: Mořkovský, Tomáš, 1977-
Format: Books Dissertation / Theses
Language: Czech
Published: 2010
Subjects:
Online Access: http://is.muni.cz/th/268815/prif_b/
Tags: Add Tag
No Tags, Be the first to tag this record!
Item Description: Vedoucí práce: Tomáš Mořkovský
Physical Description: 71 l.
Summary: Uzavření manželství představuje ve většině kultur významnou událost v životě člověka i společnosti. V souvislosti s tímto významným životním předělem vznikla v průběhu historie celá řada rituálů a tradic, které se geograficky i časově mnohdy významně liší. Tato práce se zaměřuje na popis a srovnání svatebních obřadů a tradic v Českých zemích a Anglii v období 16. až 18. století. Cílem práce je popsat svatební rituály a tradice v těchto dvou oblastech, vyhledat podobnosti a rozdíly, a pokusit se vysvětlit jejich příčiny. Praktická část se zaměřuje na přetrvávání svatebních zvyků z období raného novověku v současné české společnosti. A zjišťuje, zda je znalost podmíněná pohlavím, věkem nebo místem bydliště.
Marriage is human life important event, which is accompanied by many traditions. This Bachelor's thesis explores wedding traditions in Czech countries and England in 16th – 18th centuries. Looking for differences and attempts to explain their causes.
Saved in: