Akutní psychiatrické stavy u pacientů ve vazební věznici z pohledu sester

Diplomová práce je zaměřena na akutní psychiatrické stavy u pacientů ve vazební věznici z pohledu sester. Sběr dat byl realizován formou kvalitativního výzkumu prostřednictvím rozhovorů se všeobecnými sestrami. V první části interview byl použit vlastní polostrukturovaný dotazník, na který spontánně...

Full description

Main Author: Drtilová, Klára
Corporate Author: Masarykova univerzita. Katedra ošetřovatelství
Other Authors: Juřeníková, Petra, 1968-
Format: Books Dissertation / Theses
Language: Czech
Subjects:
Online Access: http://is.muni.cz/th/xsu8a/
Tags: Add Tag
No Tags, Be the first to tag this record!
Item Description: Vedoucí práce: Petra Juřeníková
Physical Description: 79 + 6 nečíslovaných listů přílohy
Summary: Diplomová práce je zaměřena na akutní psychiatrické stavy u pacientů ve vazební věznici z pohledu sester. Sběr dat byl realizován formou kvalitativního výzkumu prostřednictvím rozhovorů se všeobecnými sestrami. V první části interview byl použit vlastní polostrukturovaný dotazník, na který spontánně navazoval volný rozhovor, vyplývající ze situace a zvoleného tématu. Byla identifikována specifika v ošetřovatelské péče u pacientů s akutními psychiatrickými stavy ve vazební věznici. Na základě výsledků výzkumu byla vytvořena doporučení pro praxi.
The thesis is focused on the care of patients with acute psychiatric conditions in the prison hospital, from the perspective of nurses. Data collection was conducted through qualitative research through interviews with nurses. In the first part of the interview, a semi-structured questionnaire was used as a syllabus, spontaneously followed by a free interview resulting from the situation and the chosen topic. Specifics in nursing care of patients with acute psychiatric conditions in prison hospital were identified. Based on the research results, recommendations for practice have been developed.
Saved in: